Jídlo: Tyto potraviny jsou skvělé pro dobrou paměť a snížení stresu!

Abyste zůstali soustředění, můžete vsadit na jídlo. Podle Uma Naido, výzkumnice v oblasti zdraví mozku z Harvardu, existují určité potraviny, které jsou velmi účinné pro zdravou funkci mozku. To se dozvíte v tomto článku.

Jídlo: Ovoce, které pomáhá správně fungovat vašemu mozku.

Mezi potravinami, o kterých je známo, že jsou prospěšné pro činnost mozku, jsme zjistili, že fazole na vrcholu seznamu Navíc jeho sláva není nic nového. Jeho užitečnost jsme objevili ve středověku. Začlenění tohoto sušeného ovoce do našeho jídelníčku může vyléčit duševní onemocnění i duševní vyčerpání. K nalezení původu těchto vlastností Proběhla vědecká studie.

Tato studie zjistila, že vlašské ořechy jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny. Tyto údaje jsou podle něj nezbytné pro správné fungování mozku Uma NadiduJe prospěšné toto ovoce pravidelně zařazovat do našeho jídelníčku. K tomu stačí zkonzumovat čtvrt šálku denně. Dá se jíst i se salátem nebo jako svačina.

Když mluvíme o ovoci právník Podle odborníků na výživu z Harvardu je to také dobré pro funkci mozku. Toto tvrzení se samozřejmě může zdát překvapivé. Ale má to svůj důvod. Pokud jste zvyklí zařazovat avokádo do svého jídelníčku, měli byste pokračovat. Mohou skutečně snížit riziko duševních poruch díky obsaženému hořčíku.

Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený uživatelem Chocolat Noir (@chocolatnoir_eg)

Kromě těchto plodů existují kořeníMusíme věřit, že tyto věci nejen zvýrazňují chuť jídla. Ve skutečnosti mají schopnost snižovat stres díky svým antioxidačním vlastnostem. Abychom byli přesnější, mluvíme o účinných látkách kurkuma a šafrán, které obsahuje. Proto přidání koření do našeho jídla může snížit úzkost a depresi.

Co jíst pro dobrou paměť?

To už jsme jistě všichni slyšeli. Hořká čokoláda Zlepšuje duševní zdraví Nyní si můžete být jisti, že toto tvrzení je pravdivé. V každém případě Zde jsou prokázané výsledky průzkumu provedeného v roce 2019. Studie zahrnovala přidání tmavé čokolády do jídelníčku 13 000 dospělých a zjistila, že účastníci měli o 70 % nižší riziko rozvoje deprese. Důvod vlastností hořké čokolády je jednoduchý.

Za prvé, má schopnost řídit chemickou syntézu. který má dobrý vliv na náladu Skládá se také z Nábytek. Ten je nezbytný pro tvorbu těla, které hraje důležitou roli při ochraně nervových buněk. Přidání tmavé čokolády do vašeho jídelníčku tedy není špatný nápad.

Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Publikace sdílená právníkem ???? ???????? (@avocatfruitdelavie)

v jídle Fermentované potraviny stále důležité Je známo, že jsou prospěšné pro střevní flóru, mají však další výhody. Pokud ještě nevíte Fermentované potraviny jsou účinné při snižování stresu. Proto byste neměli váhat s jeho zařazením do vašeho jídelníčku pro zdraví vašeho mozku.

Když mluvíme o fermentovaných potravinách, můžeme říci, že existuje mnoho možností. Ve skutečnosti již existuje.přírodní jogurt a kombucha. Posledně jmenovaný je středoasijský nápoj, který připomíná šumivý jablečný mošt. Nechybí ani kysané zelí nebo kimchi. Jedná se o tradiční korejský pokrm z chilli papriček a lakto-fermentované zeleniny. Neváhejte a zkuste ho přidat do jídla.

Jídlo: Tyto potraviny chrání před poklesem kognitivních funkcí.

Pro správnou funkci mozku nesmíme zanedbávat zelená listová zelenina ve vašem jídle Můžeme mluvit o špenátu, kapustě a dokonce i čínském zelí. Ten je známý tím, že obsahuje vysoké hladiny vitamínu E, karotenoidů a flavonoidů. Jsou to živiny, které hrají důležitou roli v prevenci kognitivního poklesu.

Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Laurou Torres • Partera Tradicional (@laura_medicina_femenina)

Měli byste vědět, že nejen ovoce je pro tělo dobré. mozekVe skutečnosti existují i ​​jiné potraviny, které mohou zlepšit naši paměť. Je zřejmé, že je stačí začlenit do našeho jídelníčku, abychom viděli jejich účinnost. Může také zvýšit vaši schopnost soustředit se. Kromě toho nesmíme zapomenout dávat pozor na dávkování.

About Bilanova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *